JARTİYER ÇORABI KOMBİN TERCİHLERİ

JARTİYER ÇORABI KOMBİN TERCİHLERİ

Yazar: Admin Okunma Sayısı: 32 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

JARTİYER ÇORABI KOMBİNLeri

Kadınların özel anlarında daha güzel gözükmelerini sağlayan iç giyim kıyafetlerinden birisi olan jartiyer çorabı, genellikle bele ve bacağa sıkı bir şekilde oturan bantlar olarak geçer ve bu bantlar çorabınızı yukarıda tutmaya yardımcı olur. Eski zamanlardan beri kullanılan jartiyer çorapları aslında ilk üretildiklerinde kadınların elastik olmayan çoraplarının sürekli aşağı kaymasını engellemek amacıyla yapılmıştı. Ancak zamanla özel anları daha heyecanlı kılmak adına üretilen bu çoraplar günümüzde bir kadın aksesuarı olarak kullanılmaya devam ediyor. Jartiyer kullanımının klasik külotlu çorap kullanımına oranla daha sağlıklı olduğu da bir gerçektir.

Jartiyer Çoraplar Nasıl Giyilmelidir?

Pek çok kadının aklında “jartiyer çorap nasıl kombinlenir” ya da “giyilir” gibi sorular bulunur. Aslında jartiyer çorabınızı giymek hiç de zor değildir. Önce kemer kısmını belinize takın ve belinize uygun ayarlamayı unutmayın. Kancaları uygun halkalara taktıktan sonra çorabınızı normal bir şekilde giyin ve uygun yüksekliğe kadar çekin. Son olarak kayışları çorap yüksekliğine göre ayarlamalı ve çoraplarınıza da kancaları doğru bir şekilde takmalısınız. Jartiyer kullanımındaki en önemli püf nokta ise şudur; eğer günlük hayatta jartiyeri kullanacaksanız iç çamaşırınızı jartiyerin üzerine gelecek şekilde sonradan giymenizi öneririz. Böylece banyoyu kullanacağınız zaman tekrar tekrar jartiyer kancalarını sökmenize gerek kalmayacaktır.

Jartiyer çoraplarınızı her türlü elbise ve etekle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Zaten çorap rengine uygun kombinler oluşturduğunuz zaman klasik bir külotlu çoraptan farkının olmadığını da göreceksiniz. Dışarıdan bakan biri jartiyer kullandığınızı fark etmeyecektir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile çorap rengine uyan her kıyafeti deneyebilirsiniz.